Први пут ове школске године родитељи све активности везане за завршетак основне школе, као и упис своје деце у средњу школу  могу да заврше без подношења иједног папира путем портала Моја средња школа који се налази на адреси www.mojasrednjaskola.gov.rs . Родитељи, који су раније морали да оду на 7 различитих места да би уписали дете у средњу школу, сада ће једним кликом на овом порталу моћи да пријаве своје дете за полагање пријемног испита за упис у специјализованa одељења гимназија и уметничких школа, да стекну увид у резултате завршног или пријемног испита, електронски поднесу листу жеља и спроведу све кораке за електронски упис деце у средњу школу.

На  порталу Моја средња школа родитељи или други законски заступници могу електронским путем, у периоду од 12. до 15. априла 2021. године, да пријаве своје дете за полагање пријемног испита за упис у специјализована одељења гимназија и уметничких школа, а потом и онлајн остваре увид у резултате испита.

Обзиром да се завршни испит на крају основног образовања, према Календару образовно-васпитног рада, одржава од 23. до 25. јуна 2021. године, родитељи ће моћи да остваре увид у прелиминарне резултате завршног испита на порталу Моја средња школа  27. јуна 2021, а преко њега ће моћи и да поднесу евентуалне жалбе на резултате.

Такође, за разлику од претходних година, када су се листе жеља за упис у средњу школу подносиле у папирном облику и одласком у школу, од ове године листа жеља моћи ће да се поднесе путем портала, уз могућност неограничених измена и допуна до 3. јула 2021. године. Родитељи ће 11. јула 2021. године на порталу имати увид у листу распоређених ученика по образовним профилима и смеровима у средњим школама.

Најзад, и упис у средње школе моћи ће да се обави електронским путем портала Моја средња школа.

У Првој београдској гимназији представљен је и први паметан ИТ кабинет намењен искључиво настави из рачунарства и информатике. Предност паметног ИТ кабинета јесте што се хардверски и софтверски ресурси налазе у клауду у Државном дата центру у Београду и Крагујевцу. Свом инфраструктуром се и управља и надзире са централног места – из Државног дата центра и инжењери Канцеларије за ИТ и еУправу брину да ли су сви програми лиценцирани и да ли су доступне најновије верзије.